Що можна зробити вже зараз, щоб захистити дитину від насильства онлайн?
1. Вечеря без гаджета. Це традиція сніданку та/або вечері без гаджетів та одного дня на тиждень (наприклад, неділі) – повністю офлайн. Звичайно, правило має стосуватися не лише дітей, а й дорослих. Це час, коли сім'я не відволікається на телефони та планшети, а проводить час виключно разом.
2. Сімейна угода – це спосіб, як в ігровій формі можна встановити спеціальні правила для використання гаджетів у сім'ї. Підпишіть із дитиною «Сімейну угоду» про правила користування інтернетом. Пропишіть, де можна використовувати гаджет (поза ванною кімнатою, наприклад, оскільки часто там діти роблять оголені селфі), як довго можна користуватися, де заряджати (поза спальнею), який час дня ми проводимо зовсім без гаджетів (наприклад, з 21 до 7 ранку).
3. Бесіди про небезпеку спілкування з незнайомцями у мережі. Важливо навчити дитину, що у мережі потрібно спілкуватися лише з тими людьми, яких вона знає у реальному житті. Що робити, якщо незнайомець пише у соціальних мережах? Краще не відкривати це повідомлення. Видалити його. Налаштувати профіль так, щоб незнайомі люди не могли писати дитині та залишати коментарі. Також можна заблокувати користувача або поскаржитися на нього, якщо він нав'язливо намагається налагодити контакт із дитиною. Крім того, згадати, що зустрічатися з онлайн-друзями не варто, якщо дитина все-таки погоджується на таку зустріч, важливо її проводити в людному місці та попередити батьків або старших братів / сестер про місце та час зустрічі.
Куди звертатися за допомогою щодо онлайн-безпеки дітей
- Консультаційна лінія 1545 (далі обрати «3») для дітей та дорослих – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
- Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг та в Телеграм.
#stop_sexтинг – провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила понад 1 млн дітей та батьків. У межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті та в Telegram.
Посилання на #stop_sexтинг:
- сайт для батьків та освітян: https://stop-sexting.in.ua/adult/;
- сайт для дітей: https://stop-sexting.in.ua;
- Instagram: https://www.instagram.com/stopsexting.ua/;
- Facebook: https://www.facebook.com/stopsextingua/;
- YouTube: https://www.youtube.com/StopSextingUkraine;
- TikTok для дітей: https://www.tiktok.com/@stopsexting.
- Джерело інформації: https://osvita.ua/school/93620/
Немає коментарів:
Дописати коментар