вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Небажання дитини ходити до школиЯк все таки добре тим батькам, у яких дитина із задоволенням ходить до школи, без нагадувань
робить уроки і вчиться на відмінно. Але, що ж робити тим батькам, чиї діти не хочуть ходити до школи?

Причин, за якими дитина не хоче йти до школи може бути дуже багато. Перед тим, як робити  якісь заходи, необхідно з’ясувати причину небажання школяра відвідувати шкільну установу.

По-перше, дитина може не хотіти ходити до школи у зв’язку з тим, що його здібностей не вистачає для того, щоб тягнути складну програму. Непосильне навантаження в школі призводить до того, що дитина не може проявити себе і це значно знижує його самооцінку. Тому батькам необхідно задуматися над проблемою і не намагатися зробити зі своєї дитини генія, якщо він таким не є. Навантаження в школі повинні бути дитині під силу.

По-друге, причина небажання йти до школи може бути не в дитині, а безпосередньо в самій школі.
Це можуть бути конфлікти з вчителями, однокласниками, невідповідні правила навчального процесу та інше. Якщо Ви підозрюєте цю причину, то необхідно постаратися провести з дитиною довірливу

бесіду і з’ясувати що до чого. Оскільки абсолютно всі діти досить довірливі і чутливі, то, в більшості випадків, для вирішення проблеми необхідна тільки підтримка з боку батьків. У тому випадку, якщо Ваш малюк виявиться не правий, йому необхідно пояснити чому. У цьому випадку не потрібно застосовувати підвищення голосу, грубість чи покарання.

Якщо Ви вважаєте за необхідне поговорити з учителем з приводу виниклої проблеми, то найкраще для цього підійде нейтральна позиція. Не потрібно відразу в усьому звинувачувати педагога. Проблема може вирішитися тільки в тому випадку, якщо Ви опишете її і запитатеє поради в вчителя, а потім спільними силами приймете рішення, що потрібно зробити.

По-третє, небажання дитини ходити до школи може критися в існуючих проблемах сім’ї.
Причиною тому можуть бути розлучення батьків, смерть близької людини, відсутність достатньої уваги до дитини з боку батьків та ін Якщо проблема в цьому, то батькам необхідно на час  відкласти всі свої справи і приділити увагу школяру, постійно цікавитися його життям.
У тому випадку, якщо дитина переживає психологічну травму, може знадобитися допомога шкільного чи сімейного психолога.
Якщо дитина не хоче йти до школи, батькам необхідно постаратися знайти компроміс. Наприклад,
можна дозволити один день позайматися вдома. Але, це не повинно входити в звичку, оскільки дитина буде цим користуватися.
Для того, щоб впоратися з небажанням дитини ходити до школи, батькам необхідно запастися
терпінням і постійно говорити дитині, що він завжди може розраховувати на Вашу підтримку і на
розмову.
Ніколи не тисніть на школяра, оскільки таким чином Ви відіб’єте у нього бажання розповідати Вам що-небудь і ділитися своїми проблемами.
Дуже добре в цій ситуації може допомогти Ваш особистий досвід. Спробуйте згадати пару історій з Вашого шкільного життя і розкажіть, як ви теж не хотіли йти до школи і як впоралися з цим небажанням. Дитина повинна зрозуміти, що відвідувати школу необхідно, оскільки від цього багато
в чому залежить його майбутнє.

У вихідні дні влаштуйте школяру свято, зводите в цікаве місце і позитивні емоції, які залишаться у дитини після цього, позитивно позначаться і на його ставленні до школи.

Намагайтеся якомога частіше підбадьорювати і хвалити дитину, говорити те, що Ви пишаєтеся
своїм школярем і його успіхами. Але робити це необхідно об’єктивно.

Також дуже важливо стежити за режимом дитини, оскільки до шкільного режиму легше звикнути в
тому випадку, якщо школяр буде лягати спати в один і той же час і прокидатися так, щоб встигнути підбадьоритися, зробити зарядку і поснідати.

Крім цього, однією з причин того, що дитина не хоче йти до школи є небажання виконувати
домашні завдання. Для того, щоб вирішити цю проблему, необхідно слідувати декільком правилам. Домашні завдання необхідно починати виконувати з того, що дитині подобається найбільше. Дуже
важливо в процесі підготовки домашніх завдань робити перерви, під час яких дитина буде мати
можливість грати. Починати краще всього з письмових завдань. Поступово привчайте малюка виконувати уроки самостійно.

Набравшись терпіння і виконуючи ці нескладні рекомендації, Ви зможете вирішити проблему небажання дитини йти до школи легко і швидко.

Немає коментарів:

Дописати коментар