четвер, 28 грудня 2017 р.

Найщиріші вітання !!!




 Новий рік іде до хати,
Щоб Вам щастя побажати!
Від Миколи до Миколи,
Щоб не кашляли ніколи,
Щоб не було сварки в хаті
Ані снігу на загаті.
Хай зростає зарплатня
В році новому щодня.
І забудьте всі мороки!
З Новим щастям! З Новим Роком!

вівторок, 26 грудня 2017 р.

День подарунків


День подарунків
Усім нам дуже подобається отримувати всілякі приємні подарунки. Це справжній сюрприз, коли гублячись у здогадах ми отримуємо щось зовсім несподіване, але в глибині душі лише крадькома окреслене в наших добрих надіях і мріях, що приносить нам непідробну радість і теплі почуття. Через подарунок можна передати не тільки свою ніжність і турботу, а й показати всю щирість своїх почуттів і переживань по відношенню до свого улюбленого або улюбленої, друга чи подруги, родича, знайомого, колезі по роботі або навіть начальнику. Не дивно, що колись у далекій Великобританії та пов’язаних з нею країн Британської співдружності, а саме в Канаді та Австралії, Новій Зеландії та на Самоа, Кірібаті і т. д. виникло це дивовижне свято, свято сюрпризів, свято подарунків, свято уваги і не байдужості.
Спочатку він називався абсолютно інтригуючою назвою - «Boxing day» і був, за даними проекту DilovaMova.com, не робочим днем. Невід’ємно зв’язувався з християнськими традиціями і відзначався на другий день після Різдва. Як правило, за цілком природних причин, тоді вчиняти благодійні подарунки мали більше можливостей саме забезпечені верстви суспільства: господарі підприємств, аристократи, купці і комерсанти.

понеділок, 18 грудня 2017 р.

Психологічні наслідки трудової міграції

Міжнародний день допомоги бідним


19 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день допомоги бідним.
За даними міжнародних експертів на кінець 20 століття, близько чверті всього населення планети, тобто півтора мільярда людей, живе в злиднях. У зв’язку з цим ООН прийнято кілька програм, що ставлять своєю метою викорінювання убогості.
Перші програми з ліквідації бідності почали діяти ще 10 років тому, проте поки що число тих, які живуть за межею бідності не зменшується.
Організація об’єднаних націй розглядає бідність як «стан тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». Вона означає не тільки брак грошей, а й гідної роботи, зручного житла, доступу до хорошої освіти та охорони здоров’я.

Міжнародний день мігранта

За рекомендацією Економічної і Соціальної Ради (рішення 2000/288 від 28 липня 2000 року) Генеральна Асамблея ООН проголосила 18 грудня Міжнародним днем мігранта. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/55/93.
Цього дня в 1990 році була прийнята Міжнародна конвенція про захист прав всіх трудящих-мігрантів і членів їх сімей. Асамблея підкреслила необхідність прийняття подальших заходів для забезпечення дотримання прав людини та основних свобод всіх мігрантів.
Міжнародне співтовариство має приділяти більше уваги значній кількості мігрантів, що опинилися в скрутному становищі далеко від дому і які потребують допомоги і захисту.
Відповідно до оцінок, кожен тридцять п’ятий житель планети є мігрантом, що живе і працює за межами своєї країни. Мігранти є серед населення всіх країн.

вівторок, 5 грудня 2017 р.

Міжнародний день волонтера


Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку (саме такою є «офіційна» назва цього Дня), проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства. 
Волонтер - у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку тощо. 
Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія й рух поширився світом. У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. - понад 100 мільйонів. 
Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 - саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух. Ці люди заради ближнього (в широкому розумінні цього слова) жертвували всім, чим лише могли: часом, грошима, а іноді й життям, перевернувши усталене й стереотипне «моя хата скраю». 

субота, 2 грудня 2017 р.

Міжнародний день людей із інвалідністю

3 грудня 2017 року Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який  встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї  ООН 14 жовтня 1992 року.
Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
На сьогодні рівень інвалідізації мешканців планети становить більше 1 мільярда людей, або 15 відсотків населення Землі.
Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю в Україні проводиться з 1993 року (Указ Президента України № 566/93 від 27.11.1993), а з 1995 року встановлене його щорічне відзначення (Указ Президента України № 678/2015 від 3 грудня 2015 року).

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Цей день започаткований з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної ВІЛ-інфекцією, а також як день пам’яті жертв цього захворювання. Детальніше – в матеріалі.
Вперше цей день проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 1988 році. З тих пір багато державних, громадських та медичних організацй по всьому світу проводять в цей день освітні, а також діагностичні заходи.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНЕЙДС у світі з ВІЛ-інфекцією зараз живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19.5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування. Щороку, приблизно 1% від усіх обстежених на ВІЛ людей, отримують підтвердження позитивних результатів.
Протягом 10 місяців 2017 року, в Україні щодня реєстрували 48 випадків зараження ВІЛ, 24 захворювання на СНІД та 8 випадків смертей від СНІДу.

За офіційними даними ГУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»:

16 днів проти насильства

В Україні та у світі триває акція "16 днів проти насильства"
Щорічно з 1999 року з 25 листопада по 10 грудня Україна підтримує акцію “16 днів проти насильства”.
Мета - привернення уваги до проблеми насильства по відношенню до жінок і дівчат, в тому числі насильства у сім'ї та формування нетерпимості до насильства.
Акція ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.
Насильство в сім'ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права, і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Якщо Ви зазнали фізичного, економічного, психологічного або сексуального насильства у сім'ї чи стали свідком такого явища чи існує загроза факту вчинення насильства:
- зверніться до національної поліції за номером телефона 102 або зверніться до місцевого управління у справах сім'ї та молоді, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей;

четвер, 9 листопада 2017 р.


Дорогі друзі! Потрібна Ваша допомога дівчинці, Софії Ушкварок, якій 12 років, вона із смт. Талалаївка, Чернігівської області, навчається в  інклюзивному класі місцевої школи. У дівчинки важкий діагноз із багатьох незрозумілих слів (дивись консультативне заключення). В неї виявлено порушення опорно-кінематичної функції нижніх кінцівок. Софійці потрібні додаткове обстеження та термінова операція по заміні тазостегнових суглобів. Мама виховує дівчинку самостійно, всі кошти йдуть тільки на лікування Софії. БУДЕМО ВДЯЧНІ ВСІМ ЗА ДОПОМОГУ.

 
  Благодійну допомогу можете вносити на картку Приватбанку мами Софії - Ушкварок Наталія Григорівна. 
  
  Номер картки Приватанку 4149 4978 2877 3699


  Дорогі друзі, давайте допоможемо дитині. Ось номер телефону її мами Наталії - (099) 708 1734
  ХАЙ БОГ БЕРЕЖЕ ВСІХ ВАС, ДОРОГІ ДРУЗІ.

  

   


вівторок, 3 жовтня 2017 р.

урок 5 "Мислення"

урок 3-4 Увага

урок 2-3 Пам'ять

матеріали до уроку психології № 1

матеріали до уроку психології  № 1  https://drive.google.com/open?id=0B_ofT-UGmo4HQmZfY1oyR1BVdWc 

понеділок, 2 жовтня 2017 р.

Пам’ятка для батьків п’ятикласників


1.Спілкуйтеся зі своєю дитиною, цікавтеся її життям, розповідайте
їй про своє шкільне життя. Діліться власними переживаннями, це допоможе досягти взаєморозуміння.
              2.Спостерігайте за сином чи донькою. Ви, як ніхто інший, знаєте свою дитину. І саме Вам її «йорзання» на стільці чи закушена губа можуть багато про що розповісти і без слів.
             3.Дбайте про зовнішній вигляд дитини, її чистоту, охайність. Пам’ятайте, що для підлітків зовнішність є дуже важливою.
              4.Створюйте сприятливі умови для навчання дитини і повсякчас поліпшуйте їх. Учні основної школи часто звертаються до додаткових джерел інформації, виконуючи домашнє завдання. У наш час є багато пізнавальної, енциклопедичної, навчальної літератури, дисків. Придбавши потрібне, Ви полегшите дитині навчання.
             5. Цікавтеся життям дитини у школі. Регулярно спілкуйтеся з класним керівником, особливо на початку навчального року.
             6. Не гарячкуйте під час розв’язання конфліктних ситуацій! Вислухайте думку всіх учасників конфлікту. Будьте послідовними, думайте про наслідки. Попереду у дитини ще не один рік навчання.
             7. Не карайте дитину за низькі оцінки. Пам’ятайте, що зниження успішності під час переходу до основної школи – явище природне, очікуване. Ліпше допоможіть дитині! Не варто наголошувати при цьому, що Вам ніхто не допомагав, Ви самі з усім управлялись.
             8. Контролюйте навчання, відпочинок, дозвілля своїх дітей. Регулярно перевіряйте роботу в зошитах та записи у щоденнику. Важливо, щоб усі домашні завдання були виконаними, проте ще важливіше не допустити перевтоми дитини.
               9. Співпрацюйте з класним керівником, допомагайте за потреби, адже він нещодавно познайомився з дітьми: всього одразу не охопиш.


пʼятниця, 8 вересня 2017 р.

Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи



Перший рік навчання – це період адаптації дитини до нових життєвих умов і протікає він по-різному. Багато першокласників, особливо які не відвідували дошккільні установи, довго не можуть звикнути рано просинатися, щодня ходити в школу. Їм важко сидіти спокійно на уроках, виконувати своєчасно всі завдання.
Деякі хлопці не здатні налагодити позитивні взаємини з однокласниками або з учителем, їм нелегко освоїтися в новому колективі. Частина дітей відчуває труднощі у навчанні, не справляється з навчальним навантаженням, не може разом з класом освоїти завдання з читання, письма, рахунку. Виникнення багатьох з перерахованих труднощів визначається індивідуальними особливостями дитини або її попереднім досвідом.

середа, 17 травня 2017 р.

День пам’яті померлих від СНІДу


21 травня, неділя


Мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ
За даними ВООЗ, наприклад, в 2015 році 36,7 мільйона людей були інфіковані ВІЛ і 1,8 мільйона з них - діти. Переважна більшість людей з ВІЛ живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. За оцінками, 2,1 мільйона людей в світі набули ВІЛ-інфекцію в цьому році. На сьогоднішній день мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ, з них 1,1 мільйона в 2015 році.
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.
Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.
Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.
У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле- та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.
В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшу передачу ВІЛ.
Станом на середину 2016 року 18,2 мільйона людей в світі отримували АРТ, тобто 46% з 36,7 мільйона осіб з ВІЛ.
В 2017 році День пам’яті померлих від СНІДу припадає на 21 травня.

вівторок, 16 травня 2017 р.

субота, 13 травня 2017 р.

Міжнародний день сім’ї

15 травня, понеділок
Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету, хобі і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин в день.
Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.
Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!
У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.

пʼятниця, 5 травня 2017 р.

Підсумкова таблиця чемпіонату школи з брейн-рингу «Віват,Інтелект-2017» (5-7 класи)

клас










В-Н-П
Різниця
Очки
Місце
5А1
1-1
0-2
3-0
2-1
2-1
0-2
0-2
0-1
1-3
3-1-5
9-13
10
9
1-1
5Б1
1-3
1-0
1-0
1-1
1-1
1-2
1-0
1-0
4-3-1
9-8
15
4
2-0
3-1
6А1 
1-2
3-0
2-1
1-2
0-1
2-0
2-3
5-0-4
16-10
15
3
6Б1
0-3
0-1
2-1
6Б1
2-1
1-2
0-2
2-1
3-1
1-1
4-1-4
11-13
13
6
6Б2
1-2
0-1
0-3
1-2
6Б2
1-1
0-4
0-2
0-2
0-4
0-1-8
3-21
1
10
7А1
1-2
1-1
1-2
2-1
1-1
7А1
2-1
3-1
0-5
1-1
3-3-3
12-15
12
8
7Б1
2-0
1-1
2-1
2-0
4-0
1-2
7Б1
1-4
2-2
0-3
4-2-3
15-13
14
5
7Б2
2-0
2-1
1-0
1-2
2-0
1-3
4-1
7Б2
1-3
3-2
6-0-3
17-12
18
1
7Б3
1-0
0-1
0-2
1-3
2-0
5-0
2-2
3-1
7Б3
0-3
4-1-4
14-12
13
7
7А2
3-1
0-1
3-2
1-1
4-0
1-1
3-0
2-3
3-0
7А2
5-2-2
20-9
17
2




Примітка: за рівної кількості набраних очок при визначенні місця враховано результат особистої зустрічі